تبلیغات
دنیای جنگ ستارگان - مطالب مرداد 1396

امروز:

حقیقتی که دید شما را به کلی نسبت به Star Wars عوض می‌کند

شروع عملیات‌های ضد یوزان وانگ و بازپس‌گیری کوروسانت 

بعد از سقوط جمهوری جدید سیستم جدیدی با نام کهکشان متحد شده (Galactic Alliance) ایجاد شد و سران دنیاهای باقی‌مانده و مقاوم راهکارهای جدیدی برای مقابله با یوزان وانگ پیشنهاد دادند. یکی از اعضای کلیدی این نبرد گروه بازمانده‌های امپراتوری (Imperial Remnant) بودند که از اربابان امپراتوری سابق تشکیل می‌شدند و در نبرد با یوزان وانگ به نیروهای متحد کمک کردند. در سه جنگ قاطعانه که با نام عملیات سه‌گانه (Operation Trinity) شناخته می‌شود، متحدین پیروزی‌های قابل توجه بدست آوردند و در کنار آن با شکست‌های حیاتی و مخرب روبه‌رو شدند. هان سولو و لیا در کهکشان در جستجو برای پیدا کردن متحدین قدرتمند جدید برای مقابله با یوزان وانگ حرکت کردند. با تجدید قوا و تلاش‌های بوبا فت برای راه حیاتی نبرد برای بازپس‌گیری دنیاهای هسته کهکشان از جمله کوروسانت (که پس از تسخیرش با نام یوزانتار شناخته می‌شد) متحدین در نهایت برای حمله نهایی به یوزان وانگ آماده شدند.

tuf2_cover_japm
نبرد برای بازپس‌گیری کوروسانت

هر دو طرف بزرگ‌ترین نیروی ممکن را برای مقابله با یکدیگر جمع کردند و نبردی عظیم در سطح کوروسانت و در فضای اطراف آن در چندین جبهه شکل گرفت. کمک خائنین یوزان وانگ که از تباری متفاوت بودند باعث شد که متحدان با قدرت بیشتری در نبرد خودنمایی کنند. همه سفینه‌های متحدین از نقاط مختلف به سرعت نزدیک فضای کوروسانت شدند و بلافاصله شروع به شلیک کردن به سمت نیروهای یوزان وانگ کردند. جدای‌ها با استاد اعظم خود لوک اسکای‌واکر ملاقات و به سوی سیتادل در کوروسانت حرکت کردند تا ارباب یوزان وانگ را شکست دهند. جدای‌ها در حالی که جنگ شدیدتر و شدیدتر می‌شد به سیتادل ارباب شیمرا نفوذ کردند و لوک اسکای‌واکر در نبردی او را شکست داد.

supreme_overlord
نبرد لوک‌ اسکای‌واکر با ارباب بزرگ یوزان وانگ شیمرا

با تبعید باقی‌مانده نژاد یوزان وانگ نبرد پایان می‌پذیرد و صلح بالاخره برقرار می‌شود. در نظر داشته باشید که در طی این داستان‌ها کهکشان تقریباً به طور کامل نابود شد و جمهوری جدید هم از قدرت به کنار رفت. صدها میلیارد نفر کشته شدند و بسیاری از نژادهای کهکشان منقرض! حتی جدای‌ها هم باری دیگر در مسیر زوال قرار گرفتند اما در نهایت با سختی‌های زیاد و تلفات فراموش‌نشدنی و تمامی تاریکی‌هایی که متحدین پشت سر گذاشتند، یوزان وانگ شکست خورد؛ یوزان وانگی که مدت‌ها (دهه ها!)‌ در بیرون از کهکشان مشغول برنامه‌ریزی این تهاجم بوده است و یوزان وانگی که میس ویندو در پیشگویی‌های خود به آن اشاره کرده و سقوط کوروسانت و جمهوری را در رویاهایش دیده بود. اما این شکست به این آسانی‌ها بدست نیامد. در واقع اگر سیاره اصلی آن‌ها یعنی Zonama Sekot توسط لوک و دیگر جدای‌ها پیدا نمی‌شد و اگر شورشی‌های داخل امپراتوری یوزان وانگ نبودند، پیروزی در برابر آن‌ها امکان پذیر نبود. پیدا شدن تصادفی این سیاره در پایان کتاب‌های آخر بود که باعث شد متحدین شانسی برای پیروزی داشته باشند؛ شانسی که به هیچ‌وجه روی آن حساب نکرده بودند.

البته نمی‌توانیم بگوییم که متحدین در این نبرد پیروز شدند! اتفاقی که در پایان این کتاب‌ها افتاد یک آتش‌بس از جانب دو طرف بود و یوزان وانگ‌ها در واقع خود را تبعید کردند تا فرهنگ خود را در ظلمت تنهایی با خودشان تقویت کنند. جرج لوکاس این داستان‌ها و رمان‌ها را در وادی Canon می‌دانست و خود اعلام کرده بود که ادامه رسمی داستان دنیای استاروارز است. حال می‌خواهیم حقیقتی مطرح کنیم که در نهایت می‌بینیم با داستان و موضوع کلی مجموعه نوشته شده توسط خود جرج لوکاس هم برابری می‌کند و پاسخ بسیاری از سوالات را می‌‌دهد.

لرد سیدیوس یا صدراعظم پالپاتین، ناجی دنیا! (چرا پالپاتین امپراتوری را بوجود آورد؟)

آیا پالپاتین یا لرد سیدیوس امپراتوری را فقط برای طمع قدرت ایجاد کرد و یا برای اینکه میراث سیث را زنده نگه دارد؟ به این سادگی‌ها هم نیست! برای درک این موضوع باید دید درست‌تری نسبت به شرایط جمهوری قبل از ظهور امپراتوری داشته باشید. مجلس کوروسانت با فساد پر شده بود و همان‌طور که جرج لوکاس در فیلم‌هایش نشان داد هیچ‌کاری در آن به درستی صورت نمی‌گرفت و صرفاً جنبه تبلیغاتی و تشریفاتی داشت. حتی شورای جدای هم کار خود را به درستی انجام نمی‌داد و بجای اینکه نگه دارنده توازن صلح در میان این سیستم‌ها باشد، با جهت‌گیری خود در نبرد کلون‌ها و دخالت‌های سیاسی‌اش شرایط را برای همه سخت‌تر کرده بود. حتی سران این شورا نتوانستند سیث را که در جلویشان بود تشخیص دهند. بیاد دارید که به غیر از ناوگان دفاعی، جمهوری هیچ نیرو و ارتش خارجی برای مبارزه با جدایی‌طلب‌ها نداشت؟ حالا در نظر بگیرید که اگر یوزان وانگ قبل از این اتفاقات به کهکشان حمله می‌کردند و دیگر ارتشی از کلون‌ها برای مقابله با آن‌ها نبود چه اتفاقی می‌افتاد.

در رمان Outbound Flight نوشته تیمونی زان، پالپاتین از یک سفر فضایی به خارج از کهکشان جلوگیری می‌کند. چیس‌ها (The Chiss) که یکی از نژادهای کهکشان هستند، از ورود موجودات فضایی بیگانه به کهکشان خبر دادند اما آن‌ها هم نمی‌دانستند که این موجودات چه تهدیدی خواهند بود. پالپاتین توضیح می‌دهد که دلیل نابود کردن این سفینه‌ها که از این سفر فضایی جلوگیری کرد این بود که در نقاط دور با آن «موجودات فضایی قدرتمند، بیگانه و شدیداً متخاصم» روبه‌رو نشوند که تهدیدی بر کل کهکشان خواهد بود. این اتفاقات همه برمی‌گردد به ۵ سال قبل از شروع نبرد بین جمهوری و جدایی‌طلب‌ها! در این کتاب اشارات زیادی وجود دارد که مشخص می‌کند این موجودات فضایی در واقع همان یوزان وانگ‌ها هستند.

نیمودیان، برعکس دوریانا فرصت را غنیمت نمی‌شمارد و دوریانا از دریاسالار تراون می‌خواهد که آن‌ها ماموریت اصلی خود را انجام دهند و همین‌طور درخواست می‌کند که لرد سیدیوس و تراون به طور مستقیم با یک‌دیگر صحبت کنند. سیدیوس توضیح می‌دهد که پروژه Outbound Flight و جدای‌ها تهدید بزرگی برای جمهوری به شمار می‌روند – بخصوص که این پروژه آن‌ها را به خانه تخمین زده شده یک امپراتوری بسیار قدرتمند و متخاصم فضایی می‌برد. (نام آن مشخص نمی‌شود، اما مشخص است که آن‌ها یوزان‌ وانگ‌ها هستند.) ماموران سیدیوس وجود این امپراتوری را چند سال قبل مشخص کردند و از آن پس او نهایت تلاش خود را کرده تا دنیاهای هسته کهکشان را برای تهاجم اجتناب‌ناپذیر آن‌ها آماده کند. اگر سفینه‌های Outbound Flight زودتر به این موجودات برسند، آن‌ها هم زودتر از وجود کهکشان باخبر می‌شوند و تهاجم سریع‌تر اتفاق می‌افتد. تراون تهدید سیدیوس را جدی می‌گیرد و برای کمک کردن به دورایانا و کای در نابودکردن پروژه Outbound Flight موافقت می‌کند. 

– بخشی از داستان رمان

senator_palpatine

خیلی از آمریکایی‌ها (که البته این باور به صورت جهانی هم وجود دارد) مجموعه استاروارز را اثری می‌شناسند که سیستم جمهوری و کارآمدی آن را تبلیغ می‌کند و بر علیه دیکتاتوری یا امپراتوری است. اما شاید اینطور نباشد! پالپاتین انسان باهوشی است. چرا؟ زیرا او بود که با نقشه فدراسیون را بر علیه جمهوری شوراند و نبرد دو جبهه را برای بدست آوردن قدرت صدر اعظم در مجلس آماده کرد. همچنین او بود که در نهایت تمامی کهکشان را بر علیه جدای‌های به اصطلاح «خائن» متحد کرد و آن‌ها را به نابودی کشاند. وقتی که امپراتوری شکل گرفت، مطمئن باشید که پالپاتین برای مقابله با این شورشی‌ها دست به ساخت سفینه‌های عظیم نابودگر ستاره (Star Destroyer) و حتی ایستگاه فضایی قدرتمندی چون ستاره مرگ (Death Star) نزد و برای همه این کارها هدف دیگری داشته است.

همین ستاره مرگ را دوباره در نظر بگیرید. ساختن یک سلاح که سیاره‌ای را به طور کل نابود می‌کند،‌ آن هم برای مقابله با شورشی‌های پراکنده کاری احمقانه به نظر می‌رسد. پالپاتین هم همیشه فرد باهوشی بوده و ممکن است ظالم باشد، اما هیچ‌وقت او از خود کارهای سادیستیک بروز نمی‌دهد! در اینجا فلسفه یک قدرت مطلق (Ruling Body) مطرح می‌شود که توجیه همه دیکتاتورهای تاریخ است. البته باید اعتراف کرد که امپریالیسم هم در بعضی مواقع جواب می‌دهد و می‌تواند از پیچیدگی‌های سیستم دموکراتیک جلوگیری کند. فلسفه استاروارز هم دقیقاً همین مسئله است. پالپاتین هم مانند میس ویندو از حمله اجتناب‌ناپذیر یوزان وانگ مطلع بود و می‌دانست که باید خود قدرت را در دست بگیرد تا کهکشان را برای مقابله با آن‌ها و جلوگیری از نابودی کامل همه موجودات زنده آماده کند. (چرا که یوزان وانگ فقط به خود اهمیت می‌دانند و در صدد بودند تمامی موجودات زنده غیر از خودشان را نابود و به عبارتی کهکشان جدید را مانند کهکشان قبلی در تسلط کامل خود در آورند و فقط خودشان در آن حضور داشته باشند.)

اشتباه پالپاتین چه بود؟

اشتباه پالپاتین در این میان این بود که شورشی‌ها را دست کم گرفت. با پیروزی شورشی‌ها و متفرق شدن نیروهای امپراتوری دیگر هیچ ارتش یا نیروی دفاعی برای نگه‌داری از نظم و صلح وجود نداشت و قدرت همه فرقه‌ها و گروه‌ها تضعیف شده بود. با جنگ‌هایی که بین امپراتوری و شورشی‌ها در می‌گیرد، نیرویی که پالپاتین مدت‌ها برای مقابله با یوزان وانگ‌ها جمع کرده بود تضعیف و برنامه او هم با شکست روبه‌رو می‌شود.

swinvasion1-fc
ایستادگی لوک اسکای‌واکر در برابر وانگ‌ها

این دیگر در دنیای داستانی استاروارز به سادگی یک فرضیه نیست و با شواهد پراکنده تمام این سری به یک حقیقت تبدیل می‌شود؛ حقیقتی که هنوز بسیاری از طرفداران نمی‌دانند. دیگر موضوع بر سر نبرد خیر و شر نیست! دیگر نمی‌توانیم به سادگی حق را به شورشی‌ها و انقلاب شکل گرفته بر علیه امپراتوری بدهیم و باید این را در نظر بگیریم که اگر پالپاتین در قدرت می‌ماند و تا ۲۰ سال بعد از نبرد اندور که به امپراتوری پایان داد، حکمفرمایی می‌کرد، کهکشان کاملاً برای مقابله با یوزان وانگ‌ها آماده بود و جان هزاران میلیارد موجود زنده و هزاران دنیای کهکشان در امان می‌ماند و موجودات زنده آن رو به نابودی و انقراض نمی‌رفتند. در واقع پیروزی متحدین را در The New Jedi Order می‌توان به سادگی به شانس ربط داد که سیاره اصلی یوزان وانگ‌ها را پیدا کردند که در غیر این صورت پیروزی در نبرد ممکن نبود.

مسلماً حالا که این حقیقت را می‌دانید، دیدتان به کلی نسبت به دنیای استاروارز عوض شده است!

بله، ما هم چنین شرایطی را تجربه کرده‌ایم! بهتر است به گوشه‌ای بنشینید و دوباره تمامی اتفاقاتی که در طی این مجموعه عظیم افتاد را در نظر بگیرید. آیا پالپاتین واقعاً آن شخصیت شروری بود که فکرش را می‌کردیم؟ برای اطلاعات تکمیلی در مورد جنگ یوزان وانگ به این لینک مراجعه کنید: The Yuuzahn Vong War (جنگ یوزان وانگ)


نوشته شده در : سه شنبه 17 مرداد 1396  توسط : مانی زحمتکش .    نظرات() .

حقیقتی که دید شما را به کلی نسبت به Star Wars عوض می‌کند

مجموعه «فرقه جدید جدای» شامل ۱۹ کتاب، ۳ رمان کوتاه الکترونیکی و ۳ داستان کوتاه می‌شود که از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۳ توسط ناشر آن دل ری در اختیار طرفداران استاروارز قرار گرفت. ۱۲ نویسنده این مجموعه را نوشتند و داستان و طرح کلی آن در صحبت‌های اعضای دل ری، لوکاس‌فیلم و کامیک‌های Dark Horse شکل گرفت. داستان این مجموعه ۲۱ سال بعد از فیلم Return Of The Jedi شروع می‌شود و ۴ سال به طور می‌انجامد. در سری فرقه جدید جدای کهکشان بعد از سقوط امپراتوری و حمله همه جانبه موجودات فضایی بیگانه با نام یوزان وانگ را می‌بینیم که کهکشان را تقریبا به سوی نابودی می‌کشانند.

یوزان وانگ‌ها در نبرد داخلی کهکشان خود را نابود می‌کنند و پس از اینکه تمام فرهنگ و عقایدشان بخاطر آن جنگ طولانی با خشم و غضب و خشونت عجین شده است، در تاریکی و پوچی بین کهکشان‌ها سرگردان می‌شوند. وقتی کهکشان جدیدی (که همان کهکشان دنیای استاروارز است) را پیدا می‌کنند، سال‌ها برنامه‌ای برای هجوم آوردن به آن می‌کشند. اولین کتاب این مجموعه هم با شروع جنگ یوزان وانگ یا جنگ بزرگ آغاز می‌شود. پس از دهه‌ها آماده‌سازی، یوزان وانگ‌ها از منطقه‌ای به نام وکتور پرایم وارد کهکشان می‌شوند و هجوم برق‌آسای خود را برای تسخیر و به برده گرفتن تمامی موجودات آن شروع می‌کنند.

defenseagainstthevong

جمهوری جدید (New Republic) که در آشفتگی کامل به سر می‌برد و هنوز به آن نظم کافی نرسیده، توسط نیروی عظیم و ارتش قدرتمند یوزان وانگ ناتوان است و در کمتر از دو سال، یوزان وانگ به دنیاهای مرکزی کهکشان از جمله کوروسانت می‌رسند و در مسیر خود بسیاری از سیارات و موجودات را نابود می‌کنند. وقتی ناوگان یوزان وانگ به کوروسانت می‌رسد، خیل عظیمی از نژادهای موجودات ساکن کهکشان توسط این موجودات بی‌رحم و جنگ زده به کلی منقرض می‌شوند. عناصر زیادی در مجموعه فرقه جدید جدای وجود دارد و تمام شخصیت‌های قدیمی از جمله لوک، هان، لیا، چیوباکا و فرزندان هان و لیا (که در این مجموعه جیکن و آناکین سولو هستند) و شخصیت محبوب طرفداران، مارا جید اسکای‌واکر، در این جنگ نقش کلیدی دارند. صدها میلیارد نفر از موجودات زنده و بسیاری از سیارات و دنیاها در برابر خشم این موجودات سقوط کردند و جمهوری جدید و فرقه جدید جدای‌ها به رهبری لوک اسکای‌واکر هم با چالش‌های زیادی رو به رو شدند.

فاجعه کوروسانت (نبرد کوروسانت یا سقوط کوروسانت)

coruscant_egtw

نبرد کوروسانت که با حمله همه‌جانبه نیروهای یوزان وانگ به این ناحیه آغاز شد یکی از بزرگ‌ترین و شاید بزرگ‌ترین نبرد کل تاریخ استاروارز باشد. این نبردی بود که جمهوری جدید را تقریباً نابود کرد و تنها چندین شاخه از سیستم معیوب آن باقی ماندند. یوزان وانگ با برنامه ریزی دقیق که نقشه نبرد کوروسانت (Battle Plan Coruscant) نام داشت کار خود را شروع کردند؛ همان‌طور که میس ویندو ۵ دهه قبل‌تر پیش‌بینی کرده بود، یک ناوگان بزرگ مجموعه ستارگان کامت به سوی کوروسانت حرکت کرد و بااینکه نیروهای آماده جمهوری جدید هم از نظر تعداد و آمادگی در وضعیت قابل قبولی بودند، یوزان وانگ با نفرات بیشتر و تکنولوژی برتر خود به راحتی میدان را به دست گرفتند.

نبرد تا چند روز ادامه داشت و هردو طرف تلفات زیادی دادند. حداقل ده‌ها میلیارد نفر از ساکنین سیاره در طی نبرد کشته شدند و صدها میلیون هم با سفینه‌ها به اعماق فضا فرار کردند. ناوگان جمهوری جدید و نیروی دفاعی آن‌ها تقریبا نابود شد و در نهایت کوروسانت به دست نیروهای مهاجم افتاد. دلاوری‌های شوالیه‌های جدید جدای در نبرد کوروسانت باعث شد که در نابودی تقریبی جمهوری جدید لوک اسکای‌واکر قدرت‌های جنگی زیادی در اختیار جدای‌ها قرار دهد که اولین اقدام برای پیشبرد جنگ به سوی پیروزی بود. در واقع با سلب قدرت از مجلس فضای بازتری برای تصمیمات مهم و بهتر به نفع جنگ بود. این جنگ به قدری فجیع و بزرگ بود که هان سولو در طول آن به لیا گفت:«پایان دنیا… فکر می‌کردی زنده بمانیم و شاهدش باشیم؟»

در طی نبرد‌های بعدی و سال‌های بعد بسیاری از قهرمانان دنیای استاروارز از جمله چیوباکا در آتش جنگ سقوط کردند و کشته شدند. حتی آناکین سولو هم بخاطر اینکه خود را برای مرگ چویی مقصر می‌دانست به کشتن داد. داستان و اتفاقات این دوره چندساله بسیار حجیم است و نمی‌توان آن را در یک مقاله پوشش داد اما قسمت‌هایی که در مورد آن صحبت کردیم برای فرضیه‌ای که مطرح می‌کنیم مهم هستند. در نظر داشته باشید که لحن این کتاب‌ها با مجموعه‌های دیگر استاروارز کمی تفاوت دارد و جدی‌تر و تاریک‌تر است؛ تا حدی که تیمونی زان (نویسنده سه‌گانه وارث امپراتوری) هم آن را برای لحنش مورد انتقاد قرار داد.


نوشته شده در : سه شنبه 17 مرداد 1396  توسط : مانی زحمتکش .    نظرات() .

جزئیاتی از فیلم Star Wars: The Last Jedi منتشر شد

در فیلم The Force Awakens از سری فیلم Star Wars ما شاهد شخصیت‌های منفور جدیدی مانند کایلو رن، اسنوک و ژنرال هاکس بودیم که به دنیای جنگ ستارگان اضافه شدند. شخصیتی که در فیلم توجه خیلی زیادی به آن نشد و صحنه‌های زیادی از او را در این اثر ندیدیم، کاپیتان فاسما با بازی گوندلین کریستی (بازیگر نقش برین در سریال بازی تاج و تخت) بود. اما اخیرا کریستی غیر مستقیم به طرفداران سری فیلم جنگ ستارگان اعلام کرده که می‌توانیم در فیلم The Last Jedi شاهد صحنه‌های بیشتری از این شخصیت باشیم.

کریستی در مصاحبه‌ای با مجله Entertainment Weekly اعلام کرد که ریان جانسون، کارگردان فیلم آخرین جدای، همکاری قابل توجهی در ارتباط با توسعه شخصیت‌ها داشته است. او گفت:

ریان از من خواست که فیلمنامه را مطالعه کنیم، خیلی خوب درباره همه چیز آن فکر کنم و درباره نظرات خودم و او بحث مفصلی داشته باشیم. با این پیشنهاد، من واقعا هیجان‌زده شدم که این فرصت در اختیارم قرار داده شده تا ایده‌ها و نظرات خودم را در کنار نظرات بقیه وسط بگذارم تا بعد با دقت آنها را بررسی کنیم و هرکدام را که احساس کردیم بهتر است بماند نگه داریم و هر کجا احساس کردیم که ایده‌ای به درد این فیلم نمی‌خورد آن را از میان نظرات برداریم. چیزی که من می‌توانم درباره قسمت بعدی فیلم Star Wars به شما بگویم این است که ریان در این فیلم یک کار استثنایی انجام داده است و در همه عناصر داستان، مخصوصا روابط بین شخصیت‌ها، فراتر و عمیق‌تر کاوش می‌کند.

The Last Jedi

بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده، قرار است فیلم The Last Jedi در ماه دسامبر اکران شود. اواخر ماه گذشته چند پوستر از شخصیت‌های مهم و برجسته فیلم و همچنین فیلم کوتاهی از پشت صحنه منتشر شد که نشان‌دهنده پیشرفت تولید فیلم است.

در ماه می دو شخصیت جدید به نام دی جی با بازی بنیسیو دل تورو و وایس ادمیرال هولدو با بازی لورا درن معرفی شدند. همچنین کارگردان این فیلم یکی از مکان‌های جدید فیلم را که یک «شهر کازینو» است با نام کنتو بایت نامگذاری کرد. ریان جانسون عنوان کرد:

این مکان جدید کمی شبیه به محیط مونت کارلو، کمی شبیه به محیط‌های فیلم جیمز باند و کمی هم شبیه به محیط فیلم To Catch a Thief است. این یک چالش خیلی جالب برای من بود که بخواهم لوکس بودن و ثروت را در این دنیا به بینندگان نمایش دهم. با خودم فکر کردم که بهتر است کمی در این قسمت به فیلم زرق و برق اضافه کنم و یک زمین بازی برای عوضی‌های پولدار درست کنم.

بازیگران فیلم آخرین جدای عبارتند از: دیزی ریدلی در نقش ری، مارک همیل در نقش لوک اسکای واکر، آدام درایور در نقش کایلو رن، جان بویگا در نقش فین، اسکار آیزاک در نقش پو دمرون، دمال گلیسون در نقش ژنرال هاکس، کری فیشر در نقش ژنرال لیا اورگانا، آنتونی دنیلز در نقش C-3PO و اندی سرکیس در نقش اسنوک.

فیلم The Last Jedi برای اکران در تاریخ ۱۵ دسامبر ۲۰۱۷ (۲۴ آذر ۱۳۹۶) برنامه‌ریزی شده است.


نوشته شده در : سه شنبه 17 مرداد 1396  توسط : مانی زحمتکش .    نظرات() .

احتمال حضور شخصیت دارت ویدر در فیلم Han Solo قوت گرفت

در سال ۲۰۱۵، کمپانی لوکاس فیلم ساخت فیلم هان سولو (Han Solo) را که فیلمی فرعی براساس جوانی شخصیت هان سولو است، تایید و اعلام کرد. طرفداران از آن زمان علاقه داشتند که در این فیلم شاهد حضور شخصیت شرور دارت ویدر باشند. از آنجایی که فیلم Han Solo قرار است روی ماجراجویی‌های شخصیت هان سولو پیش از اتفاقات فیلم Star Wars: Episode IV - A New Hope (جنگ ستارگان اپیزود چهارم: امیدی تازه)، تمرکز داشته باشد، بنابراین قطعا می‌توان انتظار حضور شخصیت دارت ویدر را در این فیلم مورد انتظار و بدون عنوان داشت. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، به نظر می‌رسد که این شخصیت قرار است در فیلم Han Solo حضور داشته باشد.

طبق خبری که وب‌سایت Independent منتشر کرده، اسپنسر وایلدینگ قرار بود برای مراسم فندم فست در کنتاکی آمریکا حضور داشته باشد. با این حال، این بازیگر ۴۵ ساله مجبور شد به دلیل فیلمبرداری جدیدترین فیلم دنیای جنگ ستارگان (Star Wars)، حضور خود را در این مراسم لغو و به لندن سفر کند. پیش از این، در فیلم Rogue One: A Star Wars Story (روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان) وایلدینگ نقش دارت ویدر را بازی کرده بود. وب‌سایت این رویداد در این رابطه نوشت:

اسپنسر وایلدینگ به علت فیلمبرداری جدیدترین فیلم دنیای جنگ ستارگان قادر نخواهد بود تا در مراسم امسال شرکت کند. اسپنسر سال آینده بازخواهد گشت.

Rogue One: A Star Wars Story

در حال حاضر فیلم Han Solo، تنها فیلم دنیای جنگ ستارگان است که مراحل تولید و فیلمبرداری خود را سپری می‌کند و احتمالا اشاره این سایت نیز به همین فیلم بوده است. حضور اسپنسر لزوما به معنای تایید حضور شخصیت دارت ویدر در فیلم Han Solo نیست و برخی اعتقاد دارند که وایلدینگ نقش بسیار متفاوتی را قرار است در این فیلم بازی کند. با این حال، با توجه به تنها حضور او در دنیای جنگ ستارگان، این احتمال وجود دارد که شاهد حضور شخصیت دارت ویدر در فیلم Han Solo باشیم.

علاوه بر این، ران هاوارد کارگردان فیلم Han Solo با انتشار توییتی در توییتر شخصی خود از حضور وارویک دیویس در این فیلم خبر داد. این بازیگر کوتاه قامت تاکنون در سه فیلم از دنیای جنگ ستارگان به ایفای نقش پرداخته و در هر فیلم نقش متفاوتی را بر عهده داشته است. با این حال، تاکنون اطلاعاتی از نقش او در فیلم Han Solo منتشر نشده است. آلدن ارنرایک، دونالد گلاور، امیلیا کلارک، وودی هارلسون، مایکل کی ویلیامز، جوناس سوآتامو، ایان کنی، تندی نیوتون و فیبی والر-بریج از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم حضور دارند و به ایفای نقش خواهند پرداخت.

فیلم Han Solo در حال حاضر قرار است در تاریخ ۲۵ می ۲۰۱۸ (۴ خرداد ۱۳۹۷) اکران شود.


نوشته شده در : سه شنبه 10 مرداد 1396  توسط : مانی زحمتکش .    نظرات() .